O mě

Vojtěch Samohel – VoSa je:

IT – počítačový maniak (čti odborník)

V současné době a vlastně od konce školy mě stále živí IT (informační technologie), kde se už od začátku svého působení v této oblasti zaměřuji především na poradenství, vývoj intranetových a webových aplikací, autentizaci a autorizaci uživatelů pomocí různých technik, komunikaci mezi aplikacemi na aplikační i síťové vrstvě a počítačovou a síťovou bezpečnost. Za dobu mého působení v různých firmách jsem na toto téma získal řadu různých certifikací a hlavně spoustu zkušeností, až jsem zjistil, že nejlépe mi je na volné noze. Kdo chce vědět více, nechť navštíví můj profesní profil na LinkedIn.

Muzikant

Od malička hraji na různé hudební nástroje, hru na některé jsem i seriózně studoval. Hudba obecně mě hodně baví a tak kromě hraní v různých hudebních tělesech a kapelách od neznámých po slavnější (nebudu se tady chlubit a tudíž ani jmenovat) jsem si občas odskočil i do studia coby studiový hráč na výpomoc při různých projektech.

Zvukař

Coby muzikant jsem byl dost často svědkem odstrašujících výkonů různých zvukařů co jsem kde potkal a protože mám technickou školu a hudba mě baví, začal jsem i já zvučit. A tak jsem si v roce 1996 za první vydělané peníze pořídil na svou dobu velmi dobrý aparát  (jedny z prvních komerčně dostupných aktivních profi beden v ČR) a další vybavení s důrazem na kvalitu a začal jezdit po akcích coby zvukař na vlastní triko a za vlastní slávu. Což mě bavilo a baví do dnes. Potom přišla rodina, stavba domu a práce na vybudování nějakého zázemí a zvuk kvůli časové náročnosti trochu stranou, ale stále ještě mě můžete coby zvukaře někde potkat – nejčastěji jako součást agentury Speed of sound (http://speedofsound.cz/)

Kutil

Jak už jsem se zmínil – postavili jsme si s manželkou dům. A protože nebylo na to aby ho celý stavěla firma, nechali jsme si postavit pouze hrubou stavbu a na zbytek se vrhli sami. Od té doby, přesto že je stavba už dávno za námi je na domě pořád spousta práce a různého kutění, které mě jednak děsně baví a hlavně po stavbě už vím, za co zaplatiti řemeslníkům a za co ne, protože si to udělám sám mnohdy lépe a určitě levněji.